Кафедра конституційного права та галузевих дисциплін

Завідувач  кафедри:
Міщук Інна Володимирівна, кандидат юридичних наук, доцент
Адреса:
вул. Олекси Новака, 75, навчальний корпус № 8, ауд.819
Телефони:
(0362) 26-97-11
Вікіситет:
Про кафедру
www:
оф.сторінка

ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

• 2 професори
  • 3 доцентів
  • 2 старших викладачів
  • 2 асистенти

ОСНОВНІ НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ НА КАФЕДРІ

Кафедра конституційного права та галузевих дисциплін забезпечує викладання таких дисциплін як:

• Трудове право
  • Адміністративне право
  • Правознавство для документознавства
  • Господарське законодавство
  • Господарське і трудове право
  • Трудове та господарське законодавство
  • Трудове законодавство
  • Правознавство
  • Основи правознавства
  • Конституційне право України
  • Виборче право
  • Сімейне право
  • Муніципальне право
  • Конституційне право України та зарубіжних країн
  • Конституційне право зарубіжних країн
  • Цивільне право
  • Цивільний процес
  • Методика складання цивільно-процесуальних документів
  • Правові основи організації та функціонування системи економічної безпеки
  • Актуальні питання цивільного процесу
  • Фінансове право
  • Податкове право

НАВЧАЛЬНО-ЛАБОРАТОРНА БАЗА КАФЕДРИ

Кабінет правової інформатики та комунікаційних технологій, електронна читальна зала, в якій зосереджено 25 комп’ютерів, сучасна електронна дошка, доступ до інтернету, доступ до всіх навчально-методичних матеріалів і чинних нормативно-правових актів (ауд. А226 )
Музей криміналістичної техніки, криміналістична лабораторія (ауд. А205 )
Навчальний кабінет історії та теорії держави і права (ауд. А222 )
Юридична клініка (ауд. А224)
Кабінет українського конституціоналізму (тренінг-лабораторія, зал судових засідань) (ауд. А223)
Навчально-наукова лабораторія юридичної журналістики (ауд. А217 )

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедра стала правонаступником кафедри теорії та історії держави і права, яка була утворена в лютому 2013 року.
З лютого 2013 до лютого 2015 року кафедра теорії та історії держави і права разом із випусковою кафедрою спеціальних юридичних дисциплін забезпечувала викладання всіх правничих дисциплін в НУВГП та напрям підготовки «Правознавство». У зв’язку із створенням навчально-наукового інституту права в лютому 2015 року кафедра теорії та історії держави і права була реорганізована та перейменована в кафедру конституційного права та галузевих дисциплін.
При кафедрі функціонує Кабінет правової інформатики та комунікаційних технологій. Електронна читальна зала. В даній спеціалізованій лабораторії зосереджено 25 комп’ютерів, сучасна електронна дошка, доступ до інтернету, доступ до всіх навчально-методичних матеріалів і чинних нормативно-правових актів та музей криміналістичної техніки. Тут студенти мають можливість навчатись складати процесуальні, службові та інші документи використовуючи наявні технічні засоби, зразки, форми та ін. При кафедрі функціонує навчальний кабінет історії та теорії держави і права. Разом з тим при кафедрі конституційного права та галузевих дисциплін функціонує юридична клініка. Метою юридичної клініки є: підвищення рівня практичних знань, умінь і навичок студентів спеціальності «Право»; забезпечення доступу представників соціально вразливих груп суспільства до правової допомоги; формування правової культури громадян; підготовка та навчання студентів-правознавців у дусі дотримання й поваги до принципів верховенства права, справедливості і людської гідності; розширення співробітництва НУВГП, із судовими, правоохоронними органами, органами юстиції, державної влади і місцевого самоврядування, з іншими установами та організаціями; впровадження в навчальний процес елементів практичної підготовки студентів-правників у сфері юридичних послуг.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Сучасні конституційні проблеми організації та функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні; Соціальна функція місцевого самоврядування в Україні: проблеми теорії та практики;(к.ю.н., професор, Дрообуш І.В.);
Адміністративно-правове регулювання трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини (к.ю.н., доцент Міщук І.В.);
Правовий статус суб’єктів цивільних правовідносин та інші (к.ю.н., доцент Водоп’ян Т.В.);
Адміністративно-правове регулювання сфери охорони праці (старший викладач Пасічнюк В.Б.);
Правове регулювання антикорупційної діяльності держави (асистент Тичковська О.В.)