Понеділок, 29 травня 2017 10:34

НУВГП відзначив Всесвітній день вишиванки

Патріотичні візерунки та орнаменти сьогодні заполонили усі міста України. У тому числі й Рівне та «Водний» університет зокрема.

Вишиванка в культурі України займає особливе місце. До речі, вишиванка була для наших предків не просто одягом, а так би мовити сакральним оберегом, який захищав від бід, хвороб, заздрості та негативної енергетики. Здавнавважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря.

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та вбрання в етнічний вишитий український одяг.

Дата проведення – щороку в третій четвер травня (будній день).

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець (звісно, за бажанням) одягає вишиванку й виходить у ній на роботу чи навчальний заклад.

Приєдналися до знаменного дня і наші працівники, викладачі та студенти. «Водний» відзначився особливою активністю бажаючих цілий день провести у національному одязі. На університетському стадіоні з самого ранку був справжній парад вишиванок. Можна було тут побачити вишиванки в традиційному українському стилі, і сукні-вишиванки, й ексклюзивні вишиванки ручної роботи, різних кольорів й фасонів та на різний смак.

Спершу – традиційне колективне фото, а далі – хода вулицею Соборною до центру міста з прапором університету.