П'ятниця, 28 квітня 2017 06:25

Переможець NUWEE CHALLENGE визначений!

Завершився конкурс стартапів NUWEE CHALLENGE. Дев’ять команд вчора змагалися за 100 тис. гривень для реалізації свого проекту.

Відкрив захід ректор Віктор Мошинський, який відмітив першу і вдалу практику проведення в університеті  конкурсу такого рівня та  побажав усім учасникам успіху.

Оцінювало претендентів на перемогу компетентне журі у складі: голови – ректора Віктора Мошинського, проректора Наталії Савіної,  доцента  кафедри прикладної математики Ольги Степанченко, співзасновника ГО «Платформа взаємодії Простір» Сергія Гемберга  та голови керівного комітету програм та проектів, фінансованих Євросоюзом, Кшиштофа Лонтки з Любліна (Польща).

Серед заявлених проектів команд-учасників журі та гості  побачили презентації наступних:

- Community Internet Campus Radio.

- Мобільний аератор-змішувач компосту.

- Створення моделей обладнання для ВНЗ з використанням 3D-принтера.

- Теоретичне обґрунтування і практична реалізація створення системи дистанційного моніторингу довкілля.

- Проект реформування міської пасажирської транспортної системи та транспортної мережі.

- Crystal Air City.

- Вітроенергетична установка з вертикальним ротором.

- Застосування БПЛА в задачах моніторингу та оперативного картографування.

- Створення науково-дослідної лабораторії транспортного планування та управління транспортними системами.

Як відмітили члени журі, кожен проект був цікавим, мав свою родзинку і перевагу в окремому критерії. Проте, підрахувавши виставлені бали за інноваційність, соціальне спрямування, фінансову окупність,  користь проекту не лише університету, а  й місту, грант здобули  дві команди. А це  Р.М. Янчук, С.М. Трохимець, А.В. Прокопчук  з  проектом  «Застосування БПЛА в задачах моніторингу та оперативного картографування»  і  О.М. Клименко, М.О.Клименко  та І.І. Статник  з проектом  «Теоретичне обґрунтування і практична реалізація створення системи дистанційного моніторингу довкілля». Потрібно зазначити, що для реалізації заявлених командами проектів, які є доволі схожі і різняться лише поставленими задачами,   буде закуплено БПЛА, що дасть змогу кожній у своєму напрямку здійснювати його реалізацію.

І Віктор Степанович,  і Наталія Борисівна відмітили проект нашого студента Максима Ковальця «Crystal Air City», який теж є актуальним, цікавим і над яким, до речі, Максим працював індивідуально.

У своїй підсумковій промові гість з Польщі Кшиштоф Лонтка  відмітив перспективність  проекту «Вітроенергетична установка з вертикальним ротором», представленого доцентом кафедри теоретичної механіки Леонідом  Серілком. Пан Кшиштоф зазначив, що інноваційність та технічна складова присутня саме в цьому командному рішенні, і запросив членів команди до Люблінського технопарку для подальшого  обговорення та доопрацювання  задуму з польськими колегами.

Всі учасники  команд отримали сертифікати  та брендові подарунки від університету, а переможці – 100 000 грн!

Наталія ПАРХОМЧУК,