Вівторок, 28 лютого 2017 13:48

Noosphere Engineering School буде в НУВГП

В університеті  відбувся інформаційно-просвітницький захід – «Noosphere Stud Tech Fest».

Провідні спеціалісти інжинірингової школи та студенти-ентузіасти «Noosphere Engineering School», яка вже протягом двох років діє при Дніпропетровському  національному  університеті  і є безкоштовним майданчиком для розробників, представили свої  інноваційні розробки та виступили з доповідями щодо їх впровадження.

Як розповіла директор «Noosphere Engineering School» Тетяна Булана, «Noosphere Engineering School» – це спільний проект компанії «Ноосфера» і провідних університетів України, центр досліджень і проектної діяльності, місце проривних інновацій на стику науки і бізнесу.

«Noosphere Engineering School» – безкоштовний освітній центр для студентів та ентузіастів. Учасники програми вчаться тут  не лише програмувати, а й створювати різні гаджети. Все необхідне обладнання та матеріали школа надає безкоштовно в рамках циклу підготовки, а успішні проекти фінансуються Noosphere.

Що стосується представлених гостями  інноваційних розробок, однією з перших в експозоні присутнім кидалася в очі ArtOS  – сучасна система автоматизованого управління вогнем артилерії. Менш ніж півроку знадобилося дніпропетровським ІТ-фахівцям  та автору ідеї,  конструктору  Ярославу Шерстюку,  для створення  системи. Можна було тут побачити й марсохід – розробку студентів трьох факультетів: фізико-технічного; фізики, електроніки й комп’ютерних  систем та  психології. До речі, перше дефіле марсохода відбулося на фіналі  конкурсу інженерних  стартапів Vernadsky Challenge 2016, а друге  – на фестивалі робототехніки BestRoboFest. Серед експонатів був і тактильний пристрій для передачі відчуттів через Інтернет, і лазерний годинник, і  окуляри віртуальної реальності. А ще й мобільний додаток «Моя поліція».

З першою доповіддю на Noosphere Stud Tech Fest виступив співзасновник інжинірингової школи Михайло Рябоконь, який розповів про історію її створення, напрямки наукових розробок та перспективу відкриття «Noosphere Engineering School» на базі НУВГП.

Продовжився захід презентаціями  щодо розробок, представлених в експозоні  ІТ-фахівцями  школи.

З особливою цікавістю присутні слухали доповідь Дмитра Подворчанського. А ще  активно ставили  запитання і давали свої поради фахівцю інжинірингової школи. Саме Дмитро  розробив мобільний додаток «Моя поліція». Мобільний додаток дозволяє здійснити екстрений виклик поліції та пришвидшити  приїзд копів на місце події на 10-15 хвилин. Окрім того, використовуючи цей додаток, можна скинути push-повідомлення (гарячу новину),  побачити мапу найближчих поліцейських відділень  та медичних установ, почитати новини поліції і дати оцінку роботі копів. В проекті – масштабувати його на всю Україну. Поки що додаток  працює тільки у Дніпропетровську.

А ось про грантові заходи Noosphere для студентів та дослідників розповідала директор ІТ-школи Тетяна Булана.

Підсумком зустрічі стала промова ректора Віктора Мошинського, який повідомив новину присутнім  про відкриття   другої в Україні «Noosphere Engineering School» на базі нашого вишу.

Завершився технічний фестиваль круглим столом.